فروش تلفنی

اصول پایه در فروش تلفنی (بخش اول) – منصور کیارش

اصول پایه در فروش تلفنی (بخش اول) - منصور کیارشReviewed by Mansour Kiarash on Oct 31Rating: 5.0اصول پایه در فروش تلفنی (بخش اول) - منصور کیارشفروش تلفنی، یک بخش جدانشدنی از بازاریابی است. هر شرکتی برای موفقیت در فروش، می بایست بخشی از انرژی خود را برای فروش تلفنی و یا پیگیری های تلفنی صرف نماید. اجرای فروش های تلفنی، می تواند فرایندی ارزان و کم هزینه و یا گران و پر هزینه برای بازاریابی شرکت ها باشد

فروش، مانند ورزش حرفه ای است و در موفقیت و ثبت رکوردهای عالی، دو فاکتور اندازه گیری و متودولوژی مستقیماً تاثیرگذار است.

 

در ورزش حرفه ای، شاخصه های بسیاری در ساخت نتیجه موفقیت آمیز دخیل هستند، مانند مسایل ژنتیکی، بیومکانیکی، روانشناسی و بسیاری دیگر. در حالی که در بحث فروش تنها ۲ فاکتور برای بررسی داریم، خریدار و فروشنده!

 

در این پست، سعی کردم مهمترین عواملی که بر دو شاخصه فروشنده و خریدار تاثیرگذار هستند را گردآوری کنم که البته با توجه به تجربه من، بیشتر این فاکتورها خریدار محور هستند.

 

۱٫ تماس اول را تاثیرگذار بگیرید

برای اجرای یک تماس موفق، سعی کنید تماس را با جملات پر انرژی آغاز کنید! سعی کنید به جای صحبت درباره وضع بد بازار و مشکلات فروش کسب و کارها، به نتایج مثبتی که به دست آورده اید بپردازید.

 

۲٫ سعی نکنید که از دیگران بالا بروید

یکی از مسایلی که در یک تماس تلفنی، باعث می شود مشتری به سرعت فرار کند و به نوعی عملیات انتحاری در فرایند فروش تلفنی است، این است که از رقیب یا فرد دیگری در حین صحبت بدگویی کنید!

 

هرگز این کار را نکنید

 

۳٫ بایستید

یک تجربه از شرکت های موفق در بحث تماس های تلفنی به ما می گوید، ایستادن در هنگام تماس یا حرکت کردن و گرفتن حس صحبت رو در رو، می تواند تاثیری بسیار بیشتر بر موفقیت فروش داشته باشد.

 

مطمئن باشید از نشستن پشت میز و زندانی شدن در سلول بهتر است

 

۴٫ و در پایان بخش اول پیشنهادات فروش، گزینه های پیشنهادی را ساده کنید

هر مشتری، با چند فاکتور ساده تصمیم می گیرد، مثلاً هزینه، تنوع خدمت ها و زمان، پس سعی نکنید با توضیحاتی که حس می کنید خوب طراحی شده اند، وقت و انرژی مشتری را از بین ببرید.

 

این بخش اول پیشنهادات مربوط به تکنیک های فروش است، به زودی نکات دیگری برای تکمیل این مقاله منتشر خواهم کرد.

 

همچنین می توانید برای درخواست زمان مشاور فروش، به صفحه تماس با من مراجعه کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *