کمپین تبلیغاتی و کمپین بازاریابی و کمپین برندینگ

کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین تبلیغاتی چیست؟Reviewed by Mansour Kiarash on Nov 7Rating: 5.0کمپین تبلیغاتی چیست؟برنامه ریزی و اجرای یک کمپین تبلیغاتی، باعث افزایش فروش و افزایش سود دهی بازارهای رقابتی می شود که می تواند شامل برندینگ نیز باشد.

کمپین تبلیغاتی به مجموعه فعالیت‌های خاص و تعریف‌شده‌ای اطلاق می‌شود که به‌منظور بازاریابی نمودن یک محصول یا خدمت جدید، تغییر کرده و یا در حال استفاده به‌وسیله روش‌ها و کانال‌های معرفی و تبلیغ انجام می‌شود.

 

بازاریابی نمودن مؤثر، یک کسب‌وکار را از وضعیتی که در حال رکود باشد و یا رشد کندی داشته باشد به رشد سریع و سودآور سوق می‌دهد.

 

شرکت‌هایی نظیر کوکاکولا، دیجی کالا، اسنپ و بسیاری دیگر از بزرگان هر صنعت، در صنایعی مشغول هستند که حجم بسیار زیادی رقیب قوی در آن در حال دادوستد هستند و این موفقیت را به دلیل بازاریابی قوی محصولات به دست آورده‌اند.

 

اگر شما نیز می‌خواهید در کسب‌وکارتان رشد قابل‌توجه را تجربه کنید، بالاجبار می‌بایست به یک بازاریاب حرفه‌ای، یک تحلیلگر تبلیغات و یک هکر رشد تبدیل شوید.

 

کمپین بازاریابی یا همان کمپین تبلیغاتی، مثل برنامه‌ریزی برای سفر یا چیزی شبیه آن نیست. کمپین‌های موفق می‌بایست بر اساس تحقیقات دقیق، متفکرانه و متمرکز بر جزئیات باشد و نباید بر اساس یک ایده کلی اجرا شود.

 

برنامه‌ریزی کمپین تبلیغاتی با درک شما از وضعیت کسب‌وکارتان در بازار آغاز می‌شود و با بررسی دقیق کلمات مورداستفاده در تبلیغات ارائه‌شده پایان می‌یابد.

 

به یاد داشته باشید که برنامه شما برای کمپین بازاریابی نباید یک برنامه کاملاً قطعی و از پیش تعیین‌شده باشد و مانند زندان شما را در خود زندانی کند. شما می‌بایست در هر مرحله از کمپین‌های تبلیغاتی، اقدام به اصلاح و بازیابی بعضی از بخش‌ها کنید، زیرا هیچ ایده‌ای کاملاً منطبق بر واقعیت روی نخواهد داد. اما، همیشه می‌بایست بر پیاده‌سازی صحیح و بر اساس برنامه اولیه و یا برنامه اصلاح‌شده، پایبندی داشته باشید. البته اگر می‌خواهید رشد قابل‌توجهی را تجربه کنید!

 

در بخش زیر، روش‌هایی برای اجرای کمپین را مشاهده خواهید کرد: (که البته در هر کسب‌وکار به‌صورت اختصاصی برنامه‌ریزی می‌شود و مطالب زیر تنها سرنخ‌های اصلی موضوع هستند)

 

در رویدادها معرفی شوید

معرفی تخصصتان در مجامعی که به موضوع شما وابسته هستند، می‌تواند راهکار خوبی باشد و در همایش‌ها، جشنواره‌ها و کنفرانس‌های تخصصی، محل خوبی برای معرفی خدمات یا محصولاتتان خواهد بود.

 

از مشتریان بخواهید شما را معرفی کنند

افزایش مشتریان به‌وسیله مشتری قبلی، بهترین راه ممکن برای بازاریابی کسب‌وکارتان خواهد بود.پس راه‌های ارتباطی را از دست ندهید و از مشتریان بخواهید دقیقاً همان‌طور که شما می‌خواهید، شما را معرفی کنند.

 

۲ روز را به‌جای مشتری زندگی کنید

برای اینکه نیاز واقعی مشتریان را درک کنید، باید مثل آن‌ها فکر کنید و مثل آن‌ها عمل کنید. عادات رفتاری آن‌ها در وب‌سایت، نرم‌افزار موبایلی و در فضای واقعی را بررسی کنید تا تحلیل شما دقیق‌ترین حالت ممکن باشد. سپس کسب‌وکار را بر اساس این اطلاعات نوسازی کنید.

 

یک شانس دوست‌داشتنی بدهید

اگر کسی می‌خواهد محصول شما امتحان کند و بعد آن را خریداری کند، چرا این فرصت را از او می‌گیرید. بگذارید با خیال راحت و بدون نیاز به تصمیم‌گیری سریع خرید کند! این راهکار بسیار مؤثر خواهد بود.

 

اینترنت را فراموش نکنید!

این روزها همه در اینترنت پرسه می‌زنند و اطلاعات جذاب و موردنظرشان را مطالعه می‌کنند و یا در ویدیوها می‌بینند. پس چرا شما محصولتان را از این دیده شدن و خوانده شدن دور نگه‌دارید؟

 

نگارش یک کمپین تبلیغاتی مؤثر و کارآمد، نیازمند دانش فنی، زمان زیاد و ارزیابی‌های دقیق است، سعی کنید در تهیه سند بازاریابی خود اصلاً عجله نکنید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *