تقویت برند

چگونه برند کسب و کارمان را تقویت کنیم

چگونه برند کسب و کارمان را تقویت کنیمReviewed by Mansoor Kiarash on Apr 29Rating: 5.0چگونه برند کسب و کارمان را تقویت کنیمتقویت برند چه برای کسب و کار باشد و چه برند فردی باشد، باعث افزایش چشم گیر مراجعه مشتریان به برند می شود. زمانی که یک برند دقیقا در جای مناسب طراحی و ساخته و نگهداشته شود، می توان با فعالیت های صحیح، تقویت برند را پیش برد، خواه چه برند فردی تقویت شود چه برند کسب و کار

چه حس کنید و چه حس نکنید، شما برند خودتان هستید. در واقع هرچه می کنید، از هدیه ها تا دریافت اطلاعات، به شهرت برندتان مرتبط است.

 

اما تنها داشتن برند کافی نیست، باید روی آن سرمایه گذاری کنید. می بایست همیشه در بیرون از مجموعه مشغول ساخت برندتان باشید، چون اگر شما این کار را نکنید، رقیبتان این کار را خواهد کرد.

 

راهکارهای زیر در زمینه تقویت برند کسب و کار یا حتی برند شخصیتان موثر خواهد بود:

 
 
۱٫ مباحثه کنید

 

سعی کنید در مکان هایی که بحث و صحبتی درباره زمینه فعالیت شما در میان است شرکت کنید. بحث منطقی و علمی کردن، باعث ایجاد برند مقبول شما، در نظر مشتری می شود.

 

حتی سعی کنید ردپایی در فضای مجازی نیز بسازید، البته اگر مکان مناسبی برای مباحثه وجود داشته باشد.
 
 

۲٫ شبکه سازی کنید

 

امروزه دیگر همه می دانند که داشتن یک رابطه تا چه حد در قدرت یک برند تاثیرگذار است. البته منظور از رابطه، دادن کارت ویزیت نیست، منظور ساخت رابطه‌ای است که همیشه در ذهن مشتری بماند و در هنگام نیاز به جای جستجوی گوگل، شما را به عنوان بهترین گزینه بشناسد.

 
 
۳٫ حفظ روابط

 

نکته اینجاست که نگذاریم روابط کمرنگ شود. گاهی برای روابطتان لینک مقاله مرتبط بفرستید، پیشنهادات مرتبط را ارسال کنید و در مجموع، کاری کنید که برندتان در صدر تفکرات وی بماند. یکی از بهترین ابزارها برای برآورده کردن این نیاز، می تواند ایمیل مارکتینگ باشد.

 
 
۴٫ روابط دیگران را نیز بسازید

 

اگر از بین دوستان یا آشنایانتان کسی را می شناسید که می تواند به یکی از همکاران قدیمیتان کمک کند، این کار را انجام دهید و همیشه برای دوطرف منفعت سازی کنید.

 

انجام این مورد باعث می شود نزدیکانتان برند شما را به چشم شرکت یا فردی درآمدزا ببینند.

 
 

۵٫ داوطلب باشید

 

امروزه بیشتر کسب و کارها، فعالیت های اجتماعی خیر خواهانه انجام می دهند که علاوه بر احساس خوب، بار بسیار مثبتی برای برند خواهد داشت.
 
ضمن اینکه این گونه فعالیت های اجتماعی، افراد همفکر و همسو را گرد هم جمع می کند که می تواند باعث ایجاد شبکه ای غیر مستقیم، اما بسیار قوی شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *