برندینگ چیست؟! مشاور برندینگ و مشاوره برندینگ - منصور کیارش

برندینگ چیست؟ (Branding)

برندینگ یا همان برندسازی، فرایند مدیریت کردن شهرت یک کسب و کار است که در آن، از میان همه خصوصیت های مربوط به یک برند، به دنبال انتخاب تاثیرگذار ترین عوامل بوده تا آن را برای مشتریان پررنگ تر و شفاف تر کند.

بسیاری از کسب و کارها نگران اجرای پروژه برندینگ در سازمانشان هستند، زیرا آن را فعالیتی خارج از مجموعه و جدید می دانند، در صورتی که برندینگ، در حقیقت آب میان سنگ هاست و فعالیتی است که نه تنها مدیران شرکت، بلکه تک تک کارکنان آن در حال اجرایش هستند، البته اجرای غیر اصولی آن.

در حقیقت، برند شما قولی است که شما به مشتری می‌دهید.

قول برند

پس به یاد داشته باشید، فارغ از اینکه کسب‌وکار شما کوچک است یا بزرگ، مهم‌ترین جنبه هر کسب‌وکاری، اجرای صحیح برندینگ یا همان برند سازی است.

در حقیقت، شما نمی‌توانید همه‌چیز برای همه‌کس باشید! پس اینگونه سعی نکنید! شما باید جامعه ای با مشخصاتی خاص را در نظر بگیرید و به‌صورت تخصصی در صنعتتان فعالیت کنید تا بتوانید فعالیت های برندینگ را به خوبی راهبری نمایید.

حضور یک مشاور برندینگ در کنار سازمان، می تواند تا حد قابل توجهی در میزان تاثیر پذیری مشتریان موثر باشد.

از طرفی این روزها، حجم بسیار زیادی از برندهای غیر تولیدی و خدماتی، به سمت و سوی برندسازی فردی کشیده شده اند. اجرای برندینگ شخصی بسیار ارزشمند است. بسیاری از صاحبان کسب وکارها و افرادی که قصد ساخت برند فردی دارند، به سمت طراحی وب سایت های شخصی و البته همراستا با خدماتشان پیش رفته اند. این عملکرد اشتباه یا قدیمی نیست، دلیل آن،احساس نیاز برای به جای گذاشتن یک ردپای آنلاین از برند فردی در دنیای مجازی است.

در تحقیقات انجام شده، ۵۲% از فروشندگان اعلام می کنند به دلیل نداشتن هیچ نشانی در اینترنت است که نمی توانند مشتریانشان را برای خرید دوباره ترغیب کنند.

از طرفی، ۹۵% یک جامعه نمونه متخصص، ادعا کردند ساخت برند فردی برای آنها یک متمایز کننده جدی محسوب می شود.

درباره برندینگ بیشتر بخوانید ↓

اخرین مقالات برندینگ

خدمات برندینگ

خدمات در مشاوره و اجرا برندینگ:

 

* بهینه سازی سبد برند

* هویت سازی بصری

* هویت سازی مفهومی

* اجرای برندینگ در شبکه های اجتماعی

* بهبود جایگاه برند

* تدوین و اجرای کمپین های برندینگ و افزایش آگاهی از برند

و مدیریت جامع برند و نام تجاری

آیا از مشاور برندینگ سوالی دارید؟